ŞEFTALİ HASADI VE ŞEFTALİNİN RAF ÖMRÜ- SAKLANMASI – MUHAFAZA EDİLMESİ :

Raf  ömrü  demek,  yetiştirdiğiniz  Şeftali  meyvesinin standart şartlarda   sakladığınız da ne   kadar  bozulmadan kalabildiğini  belirtir. Bu yüzden  raf  ömrü  çok önemli bir  konudur. Hasat yapıldıktan  sonra  çok  hızlı  bir  şekilde   satamadığınız takdirde mahsulünüz  telef  olabilir, buda  başınıza gelecek  en  kötü  şeydir. Rekor Gelişim kullanılarak yetiştirilmiş  Şeftalilerin raf ömrü uzundur. Kullanmadığınız ağaçlara göre daha da   zor bozulduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Şeftali meyvelerinde olgunluk belirtisi olarak genellikle zemin ve üst renk teşekkülü ile meyve eti sertliği kullanılır. Olgunlaşma esnasında zemin ve üst renkte değişme, meyve etinde de yumuşama olur. Uzak pazarlara gönderilecek veya soğuk hava deposunda muhafaza edilecek meyveler tam olgunluklarından 3-4 gün önce hasat edilirler. Ağaçtaki meyvelerin tamamı aynı zamanda olgunlaşmadığından meyveler, hava sıcaklık durumlarına göre 2-4 gün ara ile 3-5 defada toplanır. Şeftaliler 2-3. yaşlarında meyve vermeye başlamakla birlikte tam verime 7-8. yaşlarında geçerler. Verim, çeşide, ekolojik koşullara ve yıllık bakım işlerinin yerine getirilme durumuna göre değişir. Tam verim devresinde bir bahçeden yılda ortalama 2-3 ton/da (30-70 kg/ağaç) meyve alınabilir. Şeftali meyveleri soğuk hava depolarında %85-90 nisbi nemde, –0,5-0 OC’de, 2-4 hafta ile muhafaza edilebilir.

Şeftali Ağacı Bakım Videoları

Şeftali Ağacı Kuruması ve Çözüm Videoları

Diğer Ağaçların Bakım Videoları

Diğer Ağaçların Kuruması Ve Çözümleri

 

Şeftali  Ağacı  Hakkında sitemizde yada başka  yerde bulamadıklarınızı, merak ettiklerinizi bizleri arayarak yada aşağıdaki iletişim formundan mesaj atarak istediğiniz zaman  danışabilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda dönmeye  çalışırız.

Şeftali Ağacı  için çok  önemli ürünlerden olan Rekor Gelişimden, 1 adet  dahi siparişinizin olması halinde, gerek bayilerimiz tarafından gerekse fabrikadan en kısa süre içerisinde siparişiniz teslim edilir. Kargo ile gönderilecek siparişlerde ise Yurtiçi kargonun gittiği her  yere sipariş alıyoruz. 

                         REKOR GELİŞİM  SİPARİŞ FORMU

[contact-form-7 id=”332″ title=”İletişim formu 1″]

 

Rekor Gelişim : Tel & Fax +90 232 368 78 22   +90 555 978 42 07  Adres : 1879 sok. No:12 K:5  D:19 Karşıyaka- İzmir  E-mail : rekorgelisim@gmail.com    Web: www.rekorgelisim.com

/ / / / / / / / / /

Comments are closed.